• Bře : 8 : 2018 - Nový program Staleté kořeny ke 100. výročí založení ČSR
 • Bře : 6 : 2018 - Řešte konflikty dohodou aneb mediace mezi křesťany
 • Bře : 4 : 2018 - Večer křesťanských učitelů v Brně 23. února
 • Bře : 3 : 2018 - Registrace na konferenci Křesťan za katedrou 13.-14. dubna
 • Bře : 2 : 2018 - Lež nové genderové ideologie versus skutečná pravda

David Loula

České studny představují nový interaktivní program pro základní školy ke stoletému výročí založení Československa.

Lektorka Etických dílen Eliška Krmelová sestavila interaktivní dílnu Staleté kořeny, ve které se žáci seznámí s kulturním a duchovním dědictvím naší země. Cílem programu je ukázat na naše národní hodnotové kořeny, ze kterých vyrůstá naše společnost, a vést žáky k napojení se na duchovní historický odkaz (identitu) českého národa.

Nabízíme vám zapojení se do pilotáže programu. K dispozici jsou dvě verze – jednohodinový bez rozebírání hodnot a dvouhodinový s hodnotami (doporučuji dvouhodinový).

 • Na začátku března 2018 bude zaslána nabídka programu na všechny základní školy jménem Českých studní ve spolupráci s KAM. V případě zájmu školy zkontaktují lektora, kterého si vyberou a domluví si s ním termín a finanční podmínky.
 • Ve dnech 13.-14. 4. bude konferenci  Křesťan za katedrou v Třinci program představen a nabídnut učitelům k realizaci.
 • Dne 19.3. od 18:30-20:00 proběhne webinář, kde autorka seznámí zájemce s programem a ukáže, jak ho dobře použít. Registrujte se na mailu info@davidloula.cz.

Ohlasy z pilotáže

ZŠ v Havlíčkově Brodě,  5. ročník: Je to parádní. Pěkné dílo, dobrá práce. Já mám 5.třídu a pilotovat jsem to zkusil „po kouskách“  :-) . Funguje to dobře.“ Pavel Lutner, učitel

ZŠ v Odrách,  9. ročník: “Je to velmi dobře zpracovaný program. Měla jsem v něm hodně prostoru a možností rozvíjet s dětmi diskusi na důležitá životní témata (pravda za všech okolností; Jak zachovat důstojnost v jednání s bezcharakterním a zlým člověkem – svou i jeho; Svoboda a co to pro mě osobně znamená). Jednotlivé aktivity jsou pro děti zajímavé, i když poměrně jednoduché. Výborně se mi pracovalo s citáty jednotlivých osobností. Komenského citát o potřebě chtít, moci a umět ovládat sám sebe byl naprosto dokonalý. Otevřel nádhernou diskusi o potřebě pracovat sám se sebou, umět uznávat své chyby a poučit se z nich, být tolerantní k druhým.“ Petra Mecnerová, lektorka

„Dobrý den paní Mecnerová, Váš program hodnotíme kladně, žáci byli spokojeni, vyučujícím se program také líbil. Oceňujeme formu výuky, kdy žáci spolupracují, jsou tzv. vtaženi do problému. Nejedná se o přednášku nebo suché sdělování informací. Samotné téma, které podporuje dnes tak opomíjenou výchovu k občanství a vlastenectví je pro naši školu velmi přínosné a chceme pokračovat ve spolupráci.“ Mgr. Alexandra Reptová ZŠ Komenského, Odry

Jak se můžete zapojit? 

Pokud jste učitelé, jednoduše tento program zrealizujte. Veškeré potřebné obrázky k programu naleznete zde .  Program interaktivní dílny: plná verze, zkrácená verze , anotace. Budeme vám vděční za zpětnou vazbu, kterou můžete poslat mailem na info@davidloula.cz. Pilotáž probíhá do 1. 3. 2018. Do této doby můžete zaslat připomínky k programu z vlastní pilotáže. Poté již vaše postřehy nebudeme moci do finální verze zapracovat.

Pokud jste lektoři, přidejte si program Staleté kořeny na svůj profil na webu Najdi lektora a kontaktujte na email Davida Loulu, že jste se tam zaregistrovali: info@davidloula.cz.

Reference

„Vzdělávací program Staleté kořeny je vynikajícím nástrojem hodnotové výchovy. Žáci se kromě relevantních historických poznatků seznámí s bohatstvím české kultury. Ohledávání kořenů naší země žákům pomůže při formování vlastní identity.“ Doc. PhDr. Jan Hábl, Ph.D., Univerzita Hradec Králové a Univerzita J. E. Purkyně

Přílohy:

Anotace vzdělávacího programu Staleté kořeny

HODNOTY 4

ID Staleté kořeny 1_1

Jak Čechy vnímají cizinci

Osobnosti + citáty

Úvodní obrázek (3)

 

Kategorie: Aktuality, Články

Comments are closed.

 

Přihlaste se pro odběr novinek

* Povinné údaje
 

Registrace na konferenci Křesťan...

Posted on Bře - 3 - 2018

Komentáře nejsou povoleny

Májové setkání lektorů

Posted on Bře - 14 - 2018

Komentáře nejsou povoleny

Setkání učitelů v Praze...

Posted on Bře - 14 - 2018

Komentáře nejsou povoleny

Radost z Vánoc a...

Posted on Bře - 13 - 2018

Komentáře nejsou povoleny

Nový program Staleté kořeny...

Posted on Bře - 8 - 2018

Komentáře nejsou povoleny

Řešte konflikty dohodou aneb...

Posted on Bře - 6 - 2018

Komentáře nejsou povoleny

Registrace na konferenci Křesťan...

Posted on Bře - 3 - 2018

Komentáře nejsou povoleny

Májové setkání lektorů

Posted on Bře - 14 - 2018

Komentáře nejsou povoleny

16. února se setkali...

Posted on Bře - 2 - 2017

Komentáře nejsou povoleny

Hledá se učitel matematiky...

Posted on Čer - 16 - 2017

Komentáře nejsou povoleny

Letní škola etické výchovy

Posted on Zář - 18 - 2016

Komentáře nejsou povoleny

Konference učitelů 2013 –...

Posted on Říj - 25 - 2012

Komentáře nejsou povoleny

Partneři

 • Česká evangelikální aliance
 • KAM
 • Nadace Mezinárodní potřeby
 • F-nadace